• UDZIAŁ W AKCJI ,,BohaterON - włącz historię!”

• Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pani Agaty Surmy (nauczyciela historii) z ochotą włączyli się                          w akcję ,,BohaterON – włącz historię” .

To projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.                                        Ma edukować społeczeństwo, pokazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje osób żyjących w czasach II wojny światowej. Z jednej strony jest to promocja patriotycznych postaw i tożsamości narodowej,  z drugiej – hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

W lipcu 2017 roku BohaterON otrzymał wyróżnienie w kategorii „kampanie organizacji pozarządowych”

w prestiżowym konkursie na najlepszą Kampanię Społeczną Roku 2016. W maju 2018 roku kampania otrzymała Tytuł Wydarzenia Historycznego Roku 2017 w 11. plebiscycie “Wydarzenie Historyczne Roku” Muzeum Historii Polski.

Zadaniem uczestników akcji (uczniów klas II-VIII) było napisanie w terminie od 1-31października b.r specjalnie przygotowanych kartek pocztowych do powstańców warszawskich.

Dzięki udziałowi w tej niezwykłej akcji uczniowie mieli stworzoną niepowtarzalną możliwość obcowania z żywymi świadkami historii, zainteresowania się piękną kartą polskich dziejów, uzyskania dodatkowych  informacji

o wydarzeniach z 1944r. i – dzięki poznaniu uczuć towarzyszących uczestnikom walk o stolicę – lepszego zrozumienia symboliki Powstania.

Wielką wartością akcji ,,BohaterON – włącz historię” jest to, że w niecodzienny sposób łączy ona pokolenia i zmusza do refleksji nad naszą polską przeszłością i jej bohaterami.

• Różaniec

• 25.10.2018 r. (czwartek) zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami do naszego PARAFIALNEGO KOŚCIOŁA, gdzie wspólnie będziemy odmawiać modlitwę różańcową. Msza Święta rozpoczyna się o godzinie 17:00,  po niej uczniowie poprowadzą różaniec.

Zachęcamy do udziału!

Modlitwa różańcowa jest wspaniałym i potężnym sposobem przeżywania naszej wiary w żywej łączności z Maryją, wraz z którą wędrujemy po drogach tajemnic naszego odkupienia.

• Turniej tenisa stołowego

• Już w najbliższym tygodniu nasi uczniowie staną do rywalizacji w turnieju tenisa stołowego. Najlepszy zawodnik zdobędzie PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY.

• "Noś swój odblask duży,mały a do domu wrócisz cały!"

• 15 października 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji, którzy rozmawiali z uczniami o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, zarówno jako piesi, jak też rowerzyści, czy pasażerowie samochodów. Policjantom towarzyszył Policek.

Ponadto odbył się konkurs wiedzy  Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt.: " Odblaskowa Szkoła" oraz prezentacja stroju rowerzysty.  Każdy uczeń otrzymał kamizelkę odblaskową, a uczniowie młodszych klas dodatkowo migające odblaski.

• KONKURS FOTOGRAFICZNY

• Zachęcamy uczniów najstarszych klas, do wzięcia udziału w kolejnym konkursie organizowanym na terenie szkoły. Należy przesłać dwa zdjęcia ukazujące piękno natury jesienią pod adres: fskwapiszkatarzyna@gmail.com lub oddać na pendrivie do Pani Katarzyny Hernas.

Korzystajcie z pogody i łapcie wyjatkowe momenty aparatem!

• ODBLASKOWA SZKOŁA

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie: "ODBLASKOWA SZKOŁA".

W związku z tym w szkole 15.10.2018r. od godziny 11:00-14:00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami służb drogowych Policji, konkurs wiedzy  Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego oraz ogłoszenie wyników konkursu plastycznego.  Oprócz tego na dzieci czeka jeszcze wiele innych atrakcji. Każdy uczeń otrzyma kamizelkę odblaskową a uczniowie młodszych klas dodatkowo otrzymają migające odblaski.  Projekt ma na celu uświadomienie dzieciom, rodzicom jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.

Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

Serdecznie zapraszamy  rodziców i wszystkich zainteresowanych

• KONKURS ORIGAMI

• Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie. Należy stworzyć dowolną pracę przestrzenną metodą ORIGAMI. Prace należy składać do 31.10.2018r. Szczegóły konkursu na gazetce szkolnej Samorządu Uczniowskiego. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału!