• Zapisy do przedszkola

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Hucisku-Pewelce ogłasza zapisy do przedszkola dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz do szkoły na rok szkolny 2019/2020.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny po numerami: tel. stacjonarny 33 874 89 20, tel. komórkowy 504 219 563. Nauka w naszej szkole odbywa się w duchu wychowania katolickiego, w małolicznych klasach, w odnowionych salacj i w rodzinnej atmosferze.

Serdecznie zaparaszamy!!!

• DZIEŃ WIOSNY

• 21 marca świętowaliśmy dzień wiosny w naszej szkole. W zwiazku z tym wyjątkowym dniem, odbyły się liczne konkursy. Uczniowie przygotowali krótkie prezentacje na temat książek, które ich zaciekawiły. Młodsze klasy przygotowały tańce i piosenki na ludową nutę. Wyłoniono wsród uczniów najlepszego matematyka w konkursie 1 z 10. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.

• Wystawa

• W naszej szkole można zobaczyć wystawę fotografii przygotowaną przez panią Katarzynę Hernas wraz                 z uczniami najstarszych klas.

• Popołudnie filmowe

• Samorząd Uczniowski po raz kolejny zoorganizował w naszej szkole popołudnie filmowe. Grupa młodsza oglądała film pt.:" Sekretne życie zwierzaków" natomiast starsi uczniowie zobaczyli przygody Robinsona Cruzoe.

• Akcja charytatywna :"Wyślij pączka do Afryki."

• Nasza szkoła dołączyła  do akcji  ,,Wyślij swojego pączka do Afryki” już po raz drugi.

Inicjatorem  i organizatorem akcji na terenie szkoły była, podobnie jak rok temu, pani Agata Surma, wychowawczyni klasy II i III.Uczniowie w/w klasy przez 3 tygodnie w dwuosobowych patrolach chodzili po szkole ze specjalnie przygotowaną puszką i zbierali pieniądze na szczytny cel. W ,,tłusty czwartek” zaś na specjalnie przygotowanym stoisku sprzedawali pączki i oponki.

W ramach tegorocznej akcji udało się zebrać 506 zł i 42 gr. Wszystkie zebrane pieniądze trafiły na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji.

Dziękujemy wszystkim ,którzy pomogli w organizacji akcji na terenie szkoły, zwłaszcza właścicielom firmy,,Mrowiec Bogusława Produkcja Wyrobów Cukierniczych”, którzy nieodpłatnie przekazali nam na tę akcję świeże, smaczne pączki.

• Zabawa karnawałowa

• Dzieci podczas zabawy karnawałowej przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie!